Działania RR

Rok szkolny 2018/2019

21.01.2019 r. – Zimowa Giełda Sportowa

W dniu 21 stycznia 2019 r., z inicjatywy Rady Rodziców przy SP w Zielonkach Parceli, przy współpracy ze Szkołą odbyła się pierwsza w historii szkoły Zimowa Giełda Sportowa. Dzięki temu możliwe było zaoferowanie i zakupienie sprzętu i odzieży do wykorzystania podczas zimowych zabaw na dworze oraz uprawiania sportów zimowych. Giełda była zorganizowana przed feriami zimowymi, co pozwoliło na ewentualne uzupełnienie garderoby i ekwipunku        o kurtki, spodnie ocieplane, rękawice, gogle, kaski, narty, kijki itp.

Kilka dni wcześnie, podczas giełdy i po jej zakończeniu dostępna była także dla wystawców i kupujących tablica ogłoszeń, na której możliwe było zamieszczenie ogłoszenia dotyczącego oferty sprzedaży lub chęci kupienia przedmiotów z ww. asortymentu. Pozwoliło to na skorzystanie z giełdy także osobom, które 21 stycznia nie mogły pojawić się w szkole.

Przedsięwzięcie uznane zostało za ciekawe, przydatne i udane nie tylko przed wystawców i kupujących ale także podmioty i osoby propagujące sport w gminie, w tym GOSiR, z czego jesteśmy zadowoleni i dumni 😀

Pomysł organizacji takich dni wyprzedaży również uważamy wspólnie za świetny i będziemy się starać, by był powielany w kolejnych latach i w innych wydaniach: wiosennym, letnim, jesiennym.
Jednocześnie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w organizację giełdy: Rodzicom – współorganizatorom, Wystawcom, Kupującym oraz sponsorowi – Ma MilliFashionStore, dzięki któremu możliwe było zaprezentowanie stroju narciarskiego w profesjonalny sposób, tj. na manekinie.

Ogromnie jesteśmy Wszystkim wdzięczni i liczymy na dalszą współpracę i coraz szersze zainteresowanie następnymi wydarzeniami.

13.10.2018 r. – II Festiwal Dyni

Krótka, ale jednak już tradycja – Festiwal Dyni w Szkole Podstawowej w Zielonkach Parceli.  W tym roku odbył się 13. października i podobnie jak w zeszłym roku, zgromadził społeczność szkolną – Uczniów z Rodzinami, Nauczycieli i Pracowników Szkoły na wspólnej zabawie, w tym roku połączonej także z wątkiem naukowym.

Również w tym roku Rada Rodziców uczestniczyła w przygotowaniach, organizacji i poprowadzeniu imprezy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców, Uczniów, w tym wolontariatowi uczniowskiemu wspólnie z Kadrą szkolną stworzyliśmy najlepsze warunki do integracji i miłego spędzenia sobotniego czasu.

Z inicjatywy Rady Rodziców, także dzięki sponsorom i partnerom, których wymieniamy poniżej, oprócz licznych, wspaniałych atrakcji organizatora głównego – Szkoły, w programie znalazły się takie atrakcje jak:

 • pokaz Freestyle z piłką wraz z możliwością spróbowania swoich sił w tej dziedzinie (pod okiem Pana Michała Rycaja – 3-krotnego Mistrza Świata i półfinalisty programu Mam Talent oraz Pana Mateusza Związka – założyciela pierwszej w Polsce Akademii Freestyle Football, trenera z 13-letnim doświadczeniem);
 • spotkanie z matematyką w formie gier i zabaw pod hasłem Stanisław Kostka, do tego punktu programu zorganizowanego przez Szkołę, Rada Rodziców zapewniła niezbędne rekwizyty;
 • zabawy ruchowe z dyniami w roli głównej – świetny element programu zapewniony przez Nauczycieli               i Rodziców dostarczających dynie. Było łowienie dyń, slalom z dyniami, kręgle dyniowe, rynny z dyniami, na pomarańczowo;
 • ponownie HIT-em była zasponsorowana Fotobudka, również z motywem dyniowym;
 • dzięki sponsorowi, zapewniającemu materiały, Nauczycielom i Wolontariuszom – Uczniom, dynie pojawiły się także na twarzach Uczestników Festiwalu w formie makijażu;
 • również dzięki sponsorowi, można było pobawić się dmuchanymi piłkami wypełnionymi helem i powietrzem oraz balonami…. dyniowymi;
 • już także tradycyjnie Partner imprezy (OSP ze Starych Babic) umożliwił obejrzenie, także od środka, samochodu strażackiego, była też szansa na rozmowę ze strażakami;
 • dzięki uprzejmości Domu Kultury Stare Babice, na Sali Widowiskowej odbył się m.in. zorganizowany przez Radę Rodziców Konkurs na najlepszy strój jesienny oraz wręczono nagrody wygranym w konkursie „Najlepszy Jesienny Wypiek” (krótka relacja pojawi się w osobnym wpisie).

Najlepszy strój został uhonorowany nagrodą ufundowaną przez Wójta Gminy Stare Babice i wręczoną przez

Z-cę Wójta – Pana Marcina Zająca. Inne wyróżnione stroje zostały uhonorowane zaproszeniami do Parku Rozrywki Julinek.

W konkursie „Najlepszy jesienny wypiek”, JURY konkursowe przyznało trzy nagrody:
1.    miejsce Aleksandra Szwajczewska (klasa 1C);

2.    miejsce Joanna Chmielnicka (klasa 4b)

3.    miejsce Gabrysia Kuba (klasa 5c)

Dzięki wsparciu sponsorskiemu, m.in. pozyskanemu przez Radę Rodziców oraz Rodzicom i Nauczycielom, nagrodami były odpowiednio:

 • zaproszenie dla dwóch osób na występ „Kabaretu pod Wyrwigroszem”;
 • zaproszenie do Parku Trampolin „Hangar 646”;
 • tematyczna książka o zdrowym odżywianiu oraz bilet wstępu do Parku Rozrywki Julinek.

Oprócz ciast konkursowych, do której sponsor zaproszony przez Radę zapewnił kawę oraz pozostałych pyszności przyniesionych przez Rodziców (sałatek, wypieków i innych dań) – DZIĘKUJEMY RAZ JESZCZE, Stołówka Szkolna zapewniła pyszną zupę dyniową, a kolejni sponsorzy – różnego rodzaju pestki dyni do degustacji, jabłka, owoce egzotyczne, ciekawe w smakach pierogi.

Organizator zapewnił także możliwość korzystania z grilla, natomiast Rodzice – fachową obsługę, niezbędne akcesoria do grillowania, dodatki do grillowanych potraw i naczynia jednorazowe.

Piękna pogoda sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, a dzięki uprzejmości jednego z Partnerów, możliwe było zorganizowanie przez Radę Rodziców obszaru do relaksu na leżakach.

Właściwą atmosferę wydarzeniu nadały piękne dekoracje wykonane przez Uczniów i Nauczycieli, jak również kompozycje dyniowo-kwiatowe przygotowane przez Sponsora oraz Rodziców.

Także dzięki Sponsorowi, całość jest uwieczniona na profesjonalnie wykonanych zdjęciach.

Tym samym, raz jeszcze dziękujemy za ogromny wkład pracy, czasu i zaangażowania dla Wszystkich – Uczniów, Rodziców, Grona Pedagogicznego, jak również wsparcie rzeczowe i finansowe Sponsorów i Partnerów Festiwalu.

Rada Rodziców przy SP w Zielonkach-Parceli

Poniżej przedstawiamy Sponsorów oraz Partnerów wydarzenia:

Sponsorzy instytucjonalni i indywidualni:          

Wójt Gminy Stare Babice

Dom Kultury Stare Babice

Gminne przedsiębiorstwo Komunalne. „EKOBABICE” Sp. z o.o.

Centrum medyczno-rehabilitacyjne Sorno z siedzibą w Starych Babicach

Invest – home Mariola Sekunda

Sklep z zabawkami „Pan Kameleon”
Kwiaciarnia KWIATY Stare Babice

Bukat Pan Jarosław Matuszewski

ReVision Coaching & Consulting Dorota Wicik

Pani Anna Dziaduszyńska

MK Cafe Pani Edyta Górka

Manufaktura Kadru

Michał Szczęsny
Dostawca bananów

Państwo Marks

Pan Piotr Kucharski

Państwo Firincioqullari  

Partnerzy instytucjonalni:


Ochotnicza Straż Pożarna Stare Babice

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

Fundacja Na Przekór


Rok szkolny 2017/2018

14.10.2017 r. – I Festiwal Dyni

Wysiłkiem wielu osób i przy wsparciu sponsorów pozyskanych przez Radę Rodziców, mogliśmy cieszyć się tego dnia licznymi atrakcjami. Był koncert, pokazy, mini-szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, zdjęcia w Fotobudce i góry dyń! Zorganizowaliśmy także poczęstunek połączony z konkursem słodkości.

6.12.2017 r. – Mikołajki

Rada Rodziców zorganizowała nie lada gratkę dla wszystkich uczniów naszej szkoły – Fotobudkę! Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie wykorzystując śmieszne nakrycia głowy, wielkie okulary, wąsy i inne tematyczne dodatki. Sprawiliśmy wielką radość uczniom w ten miły mikołajkowy dzień.

22.12.2017 r. – Święta Bożego Narodzenia

W okresie przedświątecznym, w głównym holu szkoły stanęła piękna, żywa choinka, która stworzyła atmosferę prawdziwych, rodzinnych Świąt!

28.03.2018 r. – Święta Wielkanocne

Dzięki zgromadzonym środkom wpłacanym przez Rodziców na Fundusz Rady Rodziców, Rada po raz kolejny pomogła w organizacji szkolnych obchodów świąt. Sfinansowała zakup obrusów na stoły wykorzystane podczas szkolnego wielkanocnego śniadania, materiały do ozdób świątecznych oraz piękny okolicznościowy stroik, który zawisł w kancelarii szkoły.

Wspaniałość tego dnia nie byłaby możliwa bez ogromnego wkładu pracy, kreatywności i talentu kulinarnego Zespołu Stołówki – szkolnej Kuchni, z planującą i koordynującą działania Panią Intendentką na czele, współpracą        i udziałem Uczniów przy przygotowaniu stołów i stołówki oraz ekspozycji przepysznych i apetycznie wyglądających dań, w tym słodkości upieczonych przez Rodziców, jak również zespołu Świetlicy – Kierownika i Opiekunów oraz Nauczycieli, którzy zadbali o odświętny wygląd sali i szkoły dzięki inspirowaniu Dzieci w pracach nad ozdobami           i koordynacji przygotowania ozdób. Po raz kolejny – dzięki współpracy społeczności szkolnej – Uczniów, Nauczycieli, Pracowników, Dyrekcji i Rodziców uczniowie mogli poczuć wspaniałą atmosferę świąteczną. W Szkole, a jak             w Domu.