O projekcie Erasmus w Lizbonie marzyliśmy od kilku lat. Chcieliśmy kolejny raz stawiać przed młodymi wyzwania, uczyć ich otwartości, pozwalać im doświadczać wszystkiego w innym rytmie, mierzyć się z własnymi obawami, cieszyć się z nowego, wzrastać.

Działająca od lat na terenie gminy Stare Babice Fundacja Na Przekór, Szkoła Podstawowa im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zielonkach-Parceli oraz nasz klub UKS „Sporting” Zielonki wraz z 13 partnerami z 11 różnych krajów stworzyły wspólny projekt, który ma promować uprawianie sportu w miastach całego świata – „Urban Sports 4 All”! Gospodarzem przedsięwzięcia została przepiękna Lizbona – otwarta, gościnna, pełna światła i tętniąca życiem. Nie można wyobrazić sobie lepszego miejsca na międzynarodowe spotkanie pasjonatów sportu.

I dziś. Dziś nasza młodzież jest jak Vasco da Gama. Stoi nad brzegiem oceanu i patrzy po horyzont – gdzie sięga świat.

Uczniowie klasy sportowej 7ds oraz zawodnicy UKS „Sporting” Zielonki cały rok pracowali na to, żeby te kilka dni lipca spędzić w stolicy Portugalii, brać udział w międzynarodowych rozgrywkach, próbować nowych sportów, poznawać rówieśników z innych krajów, budować relacje, otwierać się na świat. Zasłużyli, żeby być częścią tego wydarzenia.

„Urban Sports 4 All” 6-11 Julho – Lisboa, Portugal:

– Warszawa – Paryż – Lizbona – Amsterdam – Warszawa

– Delegacje z: Polski, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Belgii, Słowenii, Litwy, Turcji, Łotwy, Włoch, Bułgarii

– Ceremonia Otwarcia w Parque Tejo

– II miejsce naszych Dziewcząt w koszykówkę 3×3 U14 – po finałowym meczu z Akademią Koszykówki Junta de Andalucía z hiszpańskiej Kordoby

– derby w koszykówkę 3×3 Chłopców – Sporting Zielonki vs Sporting Lizbona 😉

– młodzieżowy bieg na 1 milę – II miejsce w kategorii dziewcząt (Anika!!!)

– bieg na 5 km dla organizatorów i trenerów – I miejsce w kategorii kobiet

– Praça do Comércio, Rua Augusta, Alfama, Torre de Belém, Padrão dos Descobrimentos, Mosteiro dos Jerónimos, Parque das Nações, Lisboa Oriente, Estádio José Alvalade – Sporting Lisboa Clube de Portugal

– Costa da Caparica i Oceano Atlântico po horyzont

– międzynarodowe Festas de LisboaFestas dos Santos Populares

Otwarty świat zaczyna się od otwartego umysłu. Jeszcze wiele przed nami. Até breve!

mwi

UKS „Sporting” Zielonki