Choć ferie zimowe to czas wolny od szkoły, to na pewno nie jest to czas bez zabawy! Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy uczestniczyli w feriach zorganizowanych w szkole. Pierwszego dnia odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Błoniu i poznali najczęstsze źródła pożarów. We wtorek mieli możliwość poznania i zagrania na starych polskich instrumentach, a dzień później – zagrali w gry i zabawy pochodzące z Azji oraz poznali historię australijskich aborygenów. W czwartek nasi uczniowie zwiedzali Warszawę. Historia Kolumny Zygmunta, warszawskiej Syrenki czy Podwala i Barbakanu nie jest dla nich już tajemnicą. Tego samego dnia odwiedzili także Muzeum Świat Iluzji. Na zakończenie tygodnia wybrali się do Granicy i Kampinosu gdzie spacerowali po Narodowym Parku Kampinowskim, wzięli udział w warsztatach muzycznych, manualnych, a nawet zrobili własną pizzę. A wszystko to zwieńczone wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Sylwia Bugnacka