Udział klasy 2b w warsztatach majsterkowania organizowanych przez Castoramę był niezwykle wartościowy. Celem warsztatów było nie tylko rozbudzenie pasji do majsterkowania i rozwijanie wyobraźni, ale także poszerzenie umiejętności manualnych uczniów oraz zwiększenie ich świadomości ekologicznej. Podczas zajęć, uczniowie mieli okazję stworzyć drewniany narzędziownik, co pozwoliło im na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Praca z drewnem była doskonałą okazją do nauki o materiałach, narzędziach i technikach rzemieślniczych, a także o znaczeniu recyklingu i zrównoważonego rozwoju. Dzieci miały szansę nauczyć się, jak z surowców naturalnych można tworzyć użyteczne przedmioty, co z pewnością przyczyni się do kształtowania odpowiedzialnego podejścia do środowiska naturalnego. Projekt narzędziownika był również świetnym ćwiczeniem na współpracę w grupie i rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, gdyż uczniowie musieli wspólnie planować i dzielić się zadaniami.

Aleksandra Harabin