Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim.”

To zdanie stało się ważnym mottem, które miało wspierać nas podczas powrotu do aktywności sportowej po okresie zdalnej nauki. Ogólna sytuacja pozwoliła na organizację zawodów sportowych, więc z przyjemnością skorzystaliśmy z możliwości startów naszych młodych zawodników.

Ważną imprezą sportową były dla nas Czwartki Lekkoatletyczne, w których udział rozpoczęliśmy jeszcze jesienią minionego roku.

Przypominając – Czwartki lekkoatletyczne to zawody sportowe dla dzieci do lat 12, których organizatorem jest rekordzista Polski w biegu na 100 metrów Marian Woronin. Celem imprezy jest wybranie najlepszych młodych sportowców z całej Polski. Pierwsza edycja czwartków odbyła się w roku 1995 w Warszawie – w zawodach uczestniczyła młodzież z rejonu stolicy, a finał odbywał się na Stadionie Dziesięciolecia.

Pierwsze trzy edycje roku szkolnego 2020/2021 odbyły się jesienią na obiektach sportowych ICDS w Łomiankach. Ze względów technicznych edycje wiosenne organizator zdecydował się przenieść na teren Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego do podwarszawskich Marek, co nieco utrudniło nam organizację.

Mimo zmiany miejsca zawodów, nasi młodzi sportowcy dumnie reprezentowali Szkołę. Zawody odbyły się kolejno: 13, 20 i 27 maja 2021 r. i obfitowały w bardzo dobre wyniki oraz pozycje medalowe. Świetnie spisywali się wszyscy nasi zawodnicy: Oliwier, Ksawery, Wojtek i Grześ z klasy 4cs oraz Zuzia, Marysia, Lena, Anika, Julia i Krystian z klasy 6ds.

Poniżej przedstawiamy wyniki z kolejnych zawodów.

13 maja 2021 r.

I miejsce w rzucie piłeczką palantową – Krystian Wojno

II miejsce w biegu na 60 m – Zuzia Kiełtyka

II miejsce w biegu na 60 m – Grześ Rzepniewski

II miejsce w rzucie piłeczką palantową – Oliwier Flejszar

II miejsce w biegu na 300 m – Krystian Wojno

III miejsce w biegu na 60 m – Lena Nabiałek

III miejsce w rzucie piłeczką palantową – Anika Nuñez-Krajewska

III miejsce w skoku w dal – Wojtek Rodek

III miejsce w biegu na 300 m – Julia Sabak

20 maja 2021 r.

I miejsce w biegu na 60 m – Grześ Rzepniewski

II miejsce w rzucie piłeczką palantową – Oliwier Flejszar

27 maja 2021 r.

I miejsce w biegu na 60 m – Grześ Rzepniewski

II miejsce w rzucie piłeczką palantową – Oliwier Flejszar

II miejsce w rzucie piłeczką palantową – Anika Nuñez-Krajewska

II miejsce w rzucie piłeczką palantową – Lena Nabiałek

III miejsce w skoku w dal – Wojtek Rodek

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że spróbowali swoich sił. Głęboko wierzymy, że trening i rywalizacja sportowa budują wewnętrzne wartości młodych ludzi, uczą szacunku i wiary we własne możliwości.

DWÓCH NASZYCH ZAWODNIKÓW W OGÓLNOPOLSKIM FINALE CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH!

Dzięki bardzo dobrym wynikom we wszystkich zawodach tegorocznej edycji Czwartków Lekkoatletycznych, dwóch naszych uczniów z klasy 4cs: Grześ Rzepniewski (bieg na 60 m) i Oliwier Flejszar (rzut piłeczką palantową), zakwalifikowało się do Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się w dniach 19-20 czerwca na obiektach Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi!

Serdecznie chłopcom gratulujemy i życzymy dobrych występów w Finale!

mwi