Klasy sportowe naszej szkoły – 6cs i 8ds – w pierwszym tygodniu września wzięły udział w corocznym obozie przygotowawczym. Tym razem podążyliśmy śladami naszego patrona – do Zakopanego, gdzie oprócz treningów wędrowaliśmy górskimi szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bo jak pisał sam Zaruski: „Błogosławione niech będą morza, góry wysokie i wielkie pustynie, albowiem one są źródłem siły”!

Podczas obozu realizowaliśmy zaplanowane punkty szkolenia sportowego:

– treningi piłkarskie chłopców młodszych i starszych

– treningi siatkarskie dziewcząt młodszych w hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza

– treningi lekkoatletyczne dziewcząt starszych na stadionie Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich

– wodne szaleństwa w Aquaparku

– wyprawa nad Morskie Oko

– zdobycie szczytu Nosal

Tydzień treningowej pracy w pięknych tatrzańskich okolicznościach minął w mgnieniu oka. Wróciliśmy pełni wrażeń, przygód, zmęczeni włożonym wysiłkiem, ale i dumni z przekraczania swoich własnych granic. Kolejny raz.

Tuż przed wyjazdem odwiedziliśmy symboliczny grób patrona naszej szkoły gen. Mariusza Zaruskiego na Pęksowym Brzyzku. Wspomnieliśmy Jego pełne pracy na rzecz innych życie, wielkie zasługi w górskiej i morskiej edukacji młodych ludzi. I podążamy dalej. W myśl słów generała: “Kurs na słońce – tak trzymać!”

mwi

UKS „Sporting” Zielonki