W połowie września dwie nauczycielki języka angielskiego z naszej szkoły pani Katarzyna Dobrzyńska i pani Oksana Miroshnyk, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+, wzięły udział w kursie metodycznym English and Project Based Learning na Cyprze.

Nasze anglistki miały możliwość uczestnictwa w inspirującym, angażującym i praktycznym kursie, który pozwolił zgłębić tajniki nauczania opartego na projektach. To była wspaniała okazja do zdobycia nowych umiejętności, poznania innowacyjnych narzędzi edukacyjnych oraz wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami z całego świata. 🌍📚

Poza zajęciami, uczestnicy kursu mogli brać udział w programie zajęć dodatkowych, by dzięki niemu nawiązywać nowe znajomości, spotkać się ze śródziemnomorską kulturą, festiwalami, tradycyjnym jedzeniem i tańcem.

Zastosowanie nowych metod w nauce języka angielskiego z pewnością wzbogaci lekcje i uczyni je jeszcze bardziej angażującymi dla uczniów. Przyczyni się również niewątpliwie do podniesienia jakości nauczania w naszej szkole.