17 listopada uczniowie klasy 2a i 2c pojechali na wycieczkę do Granicy w Kampinosie, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Swoją przygodę dzieci rozpoczęły od warsztatów muzycznych, podczas których zostały zapoznane z różnymi instrumentami i nowymi dźwiękami. Niewątpliwie świetnie bawiły się podczas zabaw muzycznych. Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia przyrodnicze. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zwierząt żyjących w Kampinoskim Parku Narodowym. Podczas warsztatów plastycznych dekorowali solniczki metodą decoupage, do których mogli przesypać sól, którą wcześniej samodzielnie rozdrabniali w moździerzach. Nie było to łatwe zadanie, jednak nasi drugoklasiści są bardzo silni! Dzieci dostały także kapustę, którą mają za zadanie ukisić w domu według poznanego na zajęciach sposobu. Na koniec wycieczki czekały na naszych podróżników pyszne, domowe hot dogi. Uczniowie wrócili we wspaniałych humorach i już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.

Patrycja Milej

Martyna Kaźmierczak